Güvenlik
"ÖNCE GÜVENLİK" arabalarımızı yaparken her zaman aklımızda tuttuğumuz par olamızdır. Özellikle dur-kalklı şehir trafiğinde, detaylı bir güvenlik konseptine ihtiyaç vardır. Bu nedenle ŠKODA Citigo, temel güvenlik koşullar ının yanı sıra, çok sayıda yeni özellik sunmaktadır.
Ve bu yüzden, çok özel ayırt edici bir özellik ile ön plana çıkmaktadır: Aktif ve pasif güvenlikte sınıfının en iyisi.
Ön tampon rüzgarlığına entegre sis lambaları, düşük görüş koşullarında güvenliğin artırılmasına yardımcı olur.

Aktif Güvenlik Sisteminde Sınıfının En İyisi.

Benzersiz City Safe Drive Sistemi, özellikle kalabalık şehir caddelerinde daha güvenli bir sürüş için geliştirilmiş bir yeniliktir. Acil durum fren fonksiyonu ve 30 km/s hıza kadar ve 10 m'lik mesafede aracın önündeki trafiği denetleyen bir CV (Kapama Hızı) sensörü vardır. Sürücünün bir engel karşısında zamanında harekete geçememe si durumunda sistem, kaza yapmayı önler.

Pasif Güvenlik Sisteminde Sınıfının En İyisi.

Sürücü ve ön yolcu bölmesindeki hava yastıklarının yanı sıra, standart donanımlı versiyonda, darbe anında ön koltuklarda oturan yolcuların başlarını ve gövdelerini koruyan özel Baş-Göğüs yan hava yastıkları vardır.
Mükemmel manevra özelliği sayesinde, Citigo'nun park edilmesi son derece kolaydır. Dahası, arka tampona entegre, aracın herhangi bir engele olan mesafesini kontrol eden üç adet park sensörü* de size yardımcı olur.
* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.
** Ocak 2013'ten itibaren satışa sunulacaktır.