Görünüm
İlk bakışta aklınıza gelen "BU BİR ŠKODA OLMALI" olacaktır. Krom kaplama çerçeveli kanatçıklı ızgara seti, geniş camları ve tam olması ger ektiği gibi şekillendirilmiş farları ile benzersiz ve kendinden emin tasarımı yeni Škoda Citigo'yu Škoda ailesinin gösterişli ve uyumlu bir üyesi yapıyor.
Cam kenarlarının alt konturlarının arka tarafa doğru yükselerek yaptığı açı, yandan bakıldığında araca hoş dinamik bir görünüm sağlar. Ayrıca koyu renkli arka cam ile dış görünümü güzelleştiren ve yolcu konforunu artıran koyu renkli karartılmış arka camları* da seçebilirsiniz.
Ön koltukların üstünde ferah bir alan oluşturan elektrikli panoramik açılır tavan* yolcuların sürüş keyfini artırmaktadır. Ayrıca benzersiz bir tasarım özelliğidir.
Dikey beşinci kapının üzerinde, entegre bir üçüncü fren lambası ile kullanışlı bir rüzgarlık vardır. Büyük çaptaki arka tampon, araca gerekli sağlamlığı vermektedir.
Tamponun tam üzerinde bulunan arka lambalarda, ferah bir tasarım ve fonksiyonel bir konsept esas alınmıştır. Bu lambalarda önemli bir detay vardır: Tüm Škoda modellerinde var olan C şeklindeki lambalar.
* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.
** Ocak 2013'ten itibaren satışa sunulacaktır.