Bagaj Bölgesi
Yeni Škoda Octavia ile keyifli yolculuklar yaparken, sizin için kıymetli olan her şeyi yanınızda isteyebileceğinizi düşündük. Bir sedan otomobilin bagaj bölmesi genişliğini hatchback otomobilin kullanışlılığı ile birleştirdik ve liftback gövde yapısı sayesinde 568 litre/1530 litrelik sınıfının lider yükleme alanını sizler için sunduk. Siz hayatınızın en güzel anlarını yaşarken arkanızda bir şey bırakmayın diye…
Bagaj bölmesinin özellikleri büyüleyici: 568 litre, arka koltuklar yatırıldığında ise 568 / 1.530 litre hacim. Yeni Škoda Octavia, büyük bir aile için yeterli miktarda bagaj kapasitesini kolaylıkla sunabilmektedir.
Sürüş sırasında bagajdaki eşyalarınızın kontrolsüz bir şekilde hareket etmesini, bagaj parçaları ile önleyebilirsiniz. Döşemeye sabitleyebileceğiniz ve kullanmak istemediğinizde arka tekerlek davlumbazlarının ardındaki bölmelerde saklayabileceğiniz iki plastik parça mevcuttur. Bir başka kullanışlı aksesuar da, alışveriş torbalarınızı dik tutmak için kullanabileceğiniz ikili açılır/kapanır kancadır*.
Çocuk bisikleti gibi büyük eşyaların daha kolay yüklenebilmesi için, bagaj bölmesi örtüsünü* aşağı indirebilirsiniz. Yükü çıkardıktan sonra, örtüyü asıl konumuna kolaylıkla geri getirebilirsiniz.
Herkes bazen aracına kirli eşyalar koyma ihtiyacı duyar. Bagaj bölmesindeki çift taraflı paspas*, böyle durumlar için düşünülmüştür. Paspasın zarif kumaştan tarafını aracınızı kirletmeyecek eşyalar taşırken kullanabilir, gerektiğinde ters çevirerek yıkanabilir lastik tarafını kolayca üste getirebilirsiniz.
* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.