Güvenlik

Bir Škoda yarattığımızda, kendimize sorduğumuz ilk sorulardan birisi "nasıl daha güvenli bir otomobil yaratabiliriz?" olur. Bu idealin peşinden giderken , markanın kendine özgü tasarım ve yenilikçi değerlerinden ödün vermeden yüksek güvenlik standartlarını kullanıcılarımıza sunmak temel vizyonumuzdur.

Yeni Škoda Octavia, aktif ve pasif güvenlik özellikleriyle sizi tamamen çevreleyen bir otomobil olduğunu, Euro NCAP’ten aldığı yetişkin yolcu korumasından 93 puan ve genel değerlendirmede layık görülen 5 yıldız ile bir kez daha gururla sunar.

Arka koltuk yolcuları için baş ve boyun zedelenmeleri riski, yükseklikleri ayarlanabilir üç adet kafalık ile azaltılır.
Otomatik olarak katlanan yan aynalar, araç kilitlendiğinde aşağı doğru eğilerek hasara karşı korumaya alınır.
Ön yan hava yastıkları ve opsiyonel arka yan hava yastıkları, yandan darbe durumunda kasık ve göğüs bölgesini korumak üzere düşünülmüştür.
Araç iç mekan izleme ve alarm sistemi, yedek güç kaynaklı korna ve eğim sensörü ile donatılmıştır. İç mekan izleme sisteminin devre dışı bırakılabilmesi, özellikle köpek sahiplerinin hoşuna gidecek.
Özellikle geceleri uzun sürüşlerde, güvenliğiniz Sürücü Aktivite Desteği ile sağlanır. Bu sistem, 65 km/h üzerindeki hızlarda direksiyonun servo ünitesinden alınan bilgileri değerlendirir. Destek sistemi, direksiyon hakimiyetinde daha yoğun düzeltmeler gibi sürücünün yorgunluğunun belirtisi olabilecek bir davranış algıladığında, mola verilmesini önerir.
Arka camdaki Aero silecek, tüm uzunluğu boyunca cama eşit baskı uygular. Ön camda da Aero silecek mevcuttur.
Direksiyon konsolunun altında yer alan diz hava yastığı*, sürücünün bacaklarını korur.
* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.