Görünüm
Hayranlık, nadir olduğu kadar keyiflidir de. Hayran olunacak bir otomobil yaratmak için, her şeyi değiştirmeye gerek yoktur. Bazen küçük dokunuşlar mükemmelliğe giden en kısa yoldur. Yeni Škoda Octavia, zamanın ötesinde tasarımı, minimalist lüks anlayışı ile sizleri her ayrıntıda güzelliği aramaya davet ediyor.
Dinamizm, zarafet ve güçlü bir karakter. Bir araya getirilmesi zor ama başarıldığı taktirde zamanın ötesinde görsel şölen sunan 3 sihirli element bu deneyimi yaşamanız için Octavia’da bir araya geldi.
Dönüşlerde aydınlatma fonksiyonuna sahip siyah sis lambalarını, aynı zamanda viraj lambaları olarak kullana bilir, görüş alanı kısıtlı noktaları kolayca görebilirsiniz. Dönüşlerde aydınlatma fonksiyonu, sis lambaları kapalıy sa, 40 km/h altındaki hızlarda aktif olur. Sağ veya sol lamba, direksiyon açısına veya sinyal lambalarının kullanımına göre devreye girer.

Sadelik, Octavia’nın güzelliğini karmaşadan uzak vurgulamak için kullandığımız en önemli ayrıntımız, keskinlik, her gün yeniden aşık olmanız için yerleştirdiğimiz sihirli dokunuşumuz ve güçlü bir karakter, Octavia’nız ile şehrin kalabalığında fark yaratmanızı sağlayacak en ayırt edici yönümüz. 

Ters C şeklinde yanan arka farlar ŠKODA’nın genlerinde olanların  dışa vurumu ve bu bir ŠKODA olmalı dedirtecek özgünlüğün modern bir yorumudur.