Konfor
Konfor bir Skoda’da olmasını bekleyeceğiniz en temel unsur. Ancak biz Yeni Škoda Octavia'da beklentinin üstünde bir otomobil yaratmayı hedefledik. Her şey bittiğinde ortaya çıkan şey, bütünüyle insan odaklı ve onun ihtiyaçları üzerine ince düşünülmüş ayrıntılarla dolu muhteşem bir otomobil oldu.
Bir otopark fişini ön camın yakınında kolay görülür bir yere koymak istiyorsanız, çözüm basittir. Otomobil, otopark fişi için bir yere sahiptir.

Ön kapıdaki geniş saklama bölmesinde, 1,5 litrelik bir şişe için yer bulacaksınız. Buraya, aracın içini temiz tutmanıza yardımcı olacak çıkarılabilir bir atık kutusu de yerleştirebilirsiniz.
Orta panelde, harici bir cihazı bağlayıp radyo, navigasyon sistemi veya çok fonksiyonlu direksiyon ile kumanda edebileceğiniz bir MDI (mobil cihaz arayüzü) bağlantısı vardır.
Orta konsoldaki multimedya bölümü*, yalnızca pratik bir aksesuar değil, aynı zamanda iPod, cep telefonu gibi cihazlarınızı koyabileceğiniz güvenli bir yerdir.
Sürücü koltuğunun altında bir başka “akıllı” detay yer alır. Burada, uyarı yeleğini yerleştirmek için tasarlanmış özel bir bölme vardır, böylece ihtiyacınız olduğu anda yeleğinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Araç, sürücünün ve ön yolcunun bacakları ve başı için bolca alana sahiptir. Ön koltukların konforu, ayarlanabilir kolçak ile daha da yüksektir.

Yeni Octavia, tamamen dolu olduğunda dahi olağanüstü rahat bir genişlik sağlar. Arka koltukta üç yolcu konforla seyahat edebilir. Arka yan koltuklarda çocuk koltuklarının sabitlenmesi için Isofix ve Top Tether kemerleri, standart aksesuarlar arasındadır.
Işığı ve ısıyı daha az geçiren renkli camdan yapılmış panaromik sunroof ** ile özgürlüğün ve daha geniş iç mekanın keyfini yaşayacaksınız. Tavanı yukarı iterek veya geriye kaydırarak, ön koltukların üzerinde açık alan oluşturabilirsiniz.
Aracın iç mekanında hoş bir iklim oluşturmak, iki bölgeli elektronik klima kontrolü sağlayan ve şimdi ön camın buğulanmasının önlenmesi için bir nem sensörüne de sahip olan Klimatronik için kolay bir iştir.
Octavia'da zekice düşünülmüş ayrıntılar, hayatın karmaşasını Octavia’nıza bindiğinizde dışarıda bırakmanız için entegre edilmiştir.

* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

** Haziran 2013’ten itibaren.