Teknoloji ve Çevre
Gösterge panelinde, önemli bilgiler sürücünün görüş alanında görüntülenir. Donanım seviyelerine göre, krom çerçeveli devir göstergesi ve hız göstergesi vardır. En donanımlı gösterge panelinde, yalnızca araç içi bilgisayarından gelen verileri (ortalama tüketim, gidilen mesafe, vb.) değil aynı zamanda, klima ve diğer araç ekipmanlarından gelen verileri de görüntüleyen Maxi DOT ekran vardır.
Ön göğüste radyo, klima ve araç içi kontrol düğmeleri, pratik ve kolay erişilebilir bir şekilde yerleştirilmiştir.
Çift ayar düğmesi, çift anteni ve CD, CD-MP3 ve CD-WMA oynatıcıları olan Swing radyo size, uzun yolculuklarda büyük bir dinleme keyfi ve eğlencesi sunacaktır.
1,4 TSI/90kW motor ile 7 ileri DSG (Doğrudan Vites Geçiş Dişli Kutusu) şanzıman, mekanik ve klasik otomatik şanzımanların avantajlarını bir araya getirmektedir. Hızlı vites geçişleri kusursuz hızlanma sağlar. Uygun vites konumunu seçtiğiniz zaman DSG, motoru ideal devirde tutabilir ve sonuç olarak, ekonomik sürüş sırasında, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları azalır.
Yakıt kapağının üzerinde bulunan buz kazıyıcı *  aletine istediğiniz zaman kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yani, ilk buzlanma olayından itibaren Rapid’in “zekice” hazırlanmış detaylarını sevmeye başlayacaksınız.
* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.