Güvenlik

Superb, aktif ve pasif güvenlik özellikleriyle, yolcular üst düzey konforun keyfini çıkarırken, güvenliğide  maksimum seviyede sağlayacak şekilde donatıldı.Yoğun sürüş koşullarında sürücünün yorgunluğunu tespit edip uyarabilen, AFS özellikli Bi-Xenon farlar ile görüş seviyenizi en üst noktaya çıkarabilen ve sunduğu sayısız güvenlik özellikleri sayesinde Euro NCAP testlerinden 5 yıldıza sahip olan bir otomobil ile ayrıcalıklı sürüş keyfi yaşarken güvenlikten taviz vermeyeceksiniz.

Far Sensörü, Superb ile en karanlık yollar dan geçerken bile otomatik olarak yolunuzu aydınlatır ve güvenli sürüşü - nüzün devamını sağlar.

Otomatik olarak katlanan yan aynalar, araç kilitlendiğinde aşağı doğru eğilerek hasara karşı korumaya alınır.
Ön yan hava yastıkları ve opsiyonel arka yan hava yastıkları, yandan darbe durumunda kasık ve göğüs bölgesini korumak üzere düşünülmüştür.
ESC (elektronik stabilite kontrolü) aktif kalırken ASR (patinaj önleme sistemi gerektiğinde devre dışı bırakılabilir.)
Özellikle uzun otoyol yolculuklarında güvenliğiniz, 65 km/h hızın üzerinde direksiyon sensörlarinden alınan verileri değerlendiren yorgunluk desteği ile artırılır Sistem sürücünün yorgun olduğunun belirtisi olabilecek davranışlar tespit ettiğinde, mola verilmesini önerir.

Yağmur sensörü, yağmur yoğunluğuna bağlı olarak ön Aero Silecekleri otomatik olarak aktif hale getirir ve cama eşit baskı uygular, böylece tüm cam boyunca eşit silme işlemi yapar.

Direksiyon konsolunun altında yer alan diz hava yastığı*, sürücünün bacaklarını korur.

* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.