Görünüm

Yeni Skoda Superb, tüm bakışları üzerinizde toplamak için yeniden tasarlandı ve kusursuzluğa doğru büyük bir adım attı. Zarif ve lüks bir sedanın yüksek dinamizm ile birleşmesi, onu görenlerde yarattığı sarsıcı etkinin en basit tanımı olsada,detaylar keşfedildikçe yarattığı his, Superb’in mükemmelliğe olan tutkusunu açıkça gözler önüne seriyor.

Yeni Superb’in, sade, dinamik ve çarpıcı tasarımı yeni ŠKODA tasarım dilini tamamen yansıtmaktadır. Ön kısımda hakimiyeti elinde tutan yeni ŠKODA logosu, ızgaranın krom çerçevesinin üzerinde yer alıyor ve farlarla olan uyumlu hizalaması maskülen bir izlenim yaratan düz çizgiler oluşturuyor. Alt ızgaraya entegre edilmiş sis lambaları ile birleşen paralel krom çizgi, Superb’in hayranlık uyandıran görüntüsünün tamamlayıcı elementi olarak yer alıyor

LED gündüz sürüş lambalarıda içeren Bi-Xenon farlar, Superb’in dinamik görünüme mükemmel şekilde uyum sağlıyor. LED diyotlar, farların dış kenarında 3 ayrı dikey şerit halinde yer alarak otomobilin net bir şekilde ayırt edilmesini ve kendine ait bir karakteri yansıtmasını sağlıyor.

Yan profilden bakıldığında, keskin ve akıcı çizgiler barındıran yeni Superb, krom detaylar ile zenginleştirilerek asil duruşundan taviz vermiyor.

Skoda’nın yeni tasarım felsefesine göre yeniden yorumlanan arka bölüm, Superb’in en iddialı olduğu yerlerin başında geliyor. Arka far grubunda kullanılan LED aydınlatmalar ters C şeklinde 3 çizgi barındırıyor ve Superb’in karakterini yansıtan bir başka çizgi olarak arka bölümde yerini alıyor.