Konfor
Bir Superb’e sahip olmak yalnızca otomobile sahip olmak demek değil aynı zamanda keyfinize keyif katan, her durumda konforunuzu düşünen ve hayatı sizin için kolaylaştıran bir yol arkadaşına sahip olmak anlamına gelir. Hayat felsefesi ‘‘Simply Clever’’ olan bir yol arkadaşı ile bu lüksü yaşamanın ayrıcalığını yaşamaya hazır mısınız?
Bir otopark fişini ön camın yakınında kolay görülür bir yere koymak istiyorsanız, çözüm basittir. Otomobil, otopark fişi için bir yere sahiptir.
Arka yan cam güneşlikleri, güneşin sadece keyfini çıkarmanız için Superb’te sunduğumuz bir başka detay.
Ön yolcu koltuğunun arkadan kontrol edilebilmesi*, Superb modelinin yeni bir özelliğidir. Böylece, ön yolcu koltuğu kullanılmıyorsa, arka koltukta oturan yolcu hızlı ve kolayca dilediği şekilde öndeki koltuğu ayarlayabilmektedir.
Jumbo Box’ın arka kısmına yerleştirilen ‘Anlık Bilgi Ekranı’’ arka koltuklarda oturan yolcular için saati ve dış ortam sıcaklığını göstermesinin yanında 12 V soket girişi ve arka koltuk ısıtma* butonlarını barındır maktadır.
Orta konsolun yolcu tarafında bulunan saklama filesi, çeşitli küçük eşyalar için çok uygundur.
Özel bir paket olan Laurin & Klement seçeneği ile iç mekan versiyonunu kahverengi / fildişi renk kombinasyonu halinde de tercih edebilirsiniz.
MDI*(mobil cihaz arayüzü), araca bağlayan harici bir cihazın, radyo, navigasyon sistemi ya da çok fonksiyonlu direksiyon simidi üzerinde kumanda edilebilmesini sağlar.
Torpido bölümünde bulunan soğutma fonksiyonu, belli bir sıcaklık seviyesinde tutmak istediğiniz eşyalarınız için düşünülmütür.
Yaz aylarında iç mekan sıcaklığını ideal bir seviyede tutmak için, Superb’te manuel kontrollü arka cam güneşlikleri bulunmaktadır.
Arka kol dayama ünitesine entegre edilmiş bardak tutucusu, arka koltuklarda oturan yolcuların konforuna maksimum etki yaratacak işlevsel bir Superb özelliğidir.
‘‘Simply Clever’’ felsefesinin hayat kolaylaştıran bir başka detayıda sol arka kapı içine entegre edilmiş ‘‘şemsiye saklama yeri’’dir. Su tahliye kanallarına sahip saklama yerine Superb ile beraber gelen özel bir dizayna sahip şemsiye yerleştirildiğinde ıslak koyulan şemsiyeyi, kısa sürede kuru bir şekilde tekrar kullanabilirsiniz.

* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.