Teknoloji ve Çevre

Škoda’nın insan odaklı yaklaşımı, araçlarımızda teknolojiyi bir lüks değil gereksinim olarak sizlere ulaştırmayı hedefler. Superb’te sunulan ileri teknolojik çözümler, Simply Clever felsefemiz ile birleşerek hayatı kolaylaştıran bir fonksiyona, sizi sürekli düşünen güvenlik donanımına veya üst düzey konfor yaşatacak bir ayrıcalığı yaşamınızı sağlar.

Motor tipine bağlı olarak 6 veya 7 ileri DSG Şanzıman ,sürüş karakterinize uyum sağlayarak kesintisiz sürüş keyfi sağlar.

Škoda Superb modelinde kullanılan olan Maxi-Dot ekran ile sürüş istatistikleriniz ve otomobille ilgili sensörlerden alınan bilgiler anında ekranda.

Park işlemi sırasında konfor ve yönelim kolaylığı sağlamak, park sistemlerinin asıl amacıdır. Akıllı park desteği, otomobilin herhangi bir engele göre gerçekleştirmek üzere olduğu harekete bağlı sesli ve görsel sinyaller verir. Böylece, geri vitesteyken ön tarafta bulunan engeller için gereksiz yere uyarı verilmez. Yine de, park etmeyi mümkün olduğunca kolay hale getirmek istiyorsanız, 2. nesil otomatik park pilotu* sizin için en iyi seçenektir. Sistem, yan yana veya arka arkaya park etmiş araçlar arasında uygun bir park yeri seçer ve hatta arka arkaya park etmiş araçların arasından sizi çıkarabilir. Paralel park yerinin araçtan 60 cm daha uzun olması yeterlidir.

Motor tipine bağlı olarak 5 veya 6 ileri Manuel Şanzıman, keskin ve net vites geçişleri sağlar.


Elektronik kontrollü çift bölgeli Klimatronik, kabinin sol ve sağ tarafları için farklı sıcaklık ayarları yapılabilmesine imkan tanıyarak araç içindeki iklimin herkes için uygun olmasını sağlar.

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi* (KESSY) aracın merkezi kilit sistemini kumandaya gerek kalmadan açıp kilitlemenizi ve motoru çalıştırıp durdurabilmenizi sağlar.

Superb’te sunulan ‘‘Bolero Multimedya Sistemi’’ sunduğu 6’lı CD Değiştirme ve SD Kart okuyucu özelliklerini yüksek ses kalitesiyle birleştirerek yolculuklarınızda müzik keyfinizi maksimum seviyeye taşır.

Isıtmalı ön cam, buğunun ya da buzun kısa sürede giderilmesini sağlar ve tüm hava koşullarında yolunuzun açık olmasına katkıda bulunur.


Yenilenen Superb’te iyileştirilen motor seçenekleri ile yakıt tüketiminde %19’a varan bir verimlileştirme operasyonu yapıldı.Tüm motor seçeneklerinde standart olarak Start-Stop sistemi bulunan model ile çevreye saygılı motorlar sunmayı ilke edinen Skoda, yeni Superb içinde yüksek performans düşük yakıt tüketimli motorları müşterilerine sunmayı hedefliyor .

* Opsiyonel olarak sunulmaktadır.