HAKKIMIZDA

Yarım asırlık tecrübe ile,
yarınlara !


Erya Otomotiv Volkswagen grubuna katılan Skoda ve yeni çizgileri, ileri teknolojisi ile yine VW grubuna renk katan SEAT otomobillerinin ve 2.Elde DOD markasının yetkili bayisi olan Erya Otomotiv 1998 yılında Sayın Orhan Yüce tarafından kuruldu.
Şirketin kurucusu Sayın Orhan R. Yüce 55 yıldır otomotiv sektöründe faaliyetde bulunuyor. Orhan Yüce 1955 yılında NSU`nun Türkiye temsilciliğini, daha sonra Volkswagen`in Yedek Parça Distribütörlüğünü, 1974-1991 yılları arasında Alfa Romeo`nun Türkiye Distribütörlüğünü yapmıştır.
Türk otomotiv sektörünün duayenlerinden, Yüce Otomotiv A.Ş Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Refik Yüce, 3 Aralık 2010 tarihinde vefat etmiştir. 2012 yılı Mayıs ayı itibari ile Erya Otomotiv yeni yönetim anlayışı ve tamamen yenilenen kadrosu ile otomotiv sektöründe, 40 yıllık tecrübeye sahip Çimenler ailesi tarafından devralınmıştır.

Bu tarihten itibaren Çimenler Ailesi otomotiv sektöründeki tüm tecrübelerine Skoda, SEAT ve DOD markaları ile bütünleştirerek müşteri odaklı yaklaşımla yoluna hızla ve profesyonelce devam etmektedir. Doğuş Otomotiv ve Yüce Auto yetkili satış ve servis noktası olan, ayrıca yetkili DOD bayisi olan Erya Otomotiv bünyesinde bulundurduğu 75 çalışanı, 500 m2; showroom, 2500 m2; kapalı servis alanı, 1500 m2; açık alan, 1500 m2; ikinci el sergileme alanıyla İstanbul Erenköy’de faaliyet göstermektedir.

Ayrıca, 2017 Temmuz ayı itibariyle de Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu altında 600 m2 Skoda markası 100 m2 de İkinci El teşhir olmak üzere yeni bir showroomu ile de hizmet vermeye devam etmektedir. Satış, servis ve yedek parça hizmetlerine ek olarak yeni perakendecilik anlayışı çerçevesinde kredi, ikinci el alım-satım, yol yardım hizmetlerinin yansıra tüm kasko ve sigorta işlemlerinizin yine Erya Otomotiv showroomlarında VDF Sigorta aracılığıyla yapılması mümkündür. Müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda sürekli gelişen ve yenilenen showroomlar haftanın her günü açık olup, servis hizmeti ise Pazar günü hariç olmak üzere her gün sunulmaktadır.